Facebook Instagram
info@bevmarket.sk info linka: 0905 44 77 44

Pite s rozumom!

Máte 18 a viac rokov?

Zoznam produktov výrobcu / značky: - Cardhu

Cardhu, najpredávanejšia single malt skupiny Diageo, pôvodne založil v roku 1811 neslávne známy pašerák whisky John Cumming. Liehovar Cardhu leží vysoko na severných brehoch rieky Spey v Moraytowne a čnie nad impozantnými horami Ben Rinnes. John dostal pre liehovar licenciu rok po uzákonení zákona na kontrolu predaja alkoholu v roku 1823, čím ukončil svoju nelegálnu prevádzku.

Cardhu kúpil za 20 500 libier v roku 1893 John Walker and Sons, ktorí sa neskôr stali dodávateľmi pre známe zmesi Johnnie Walker. V roku 1930 kúpil liehovar Distillers Company Ltd, ktorý sa neskôr stal súčasťou skupiny Diageo. Dnes Diageo využíva veľkú väčšinu alkoholu Cardhu vo svojich zmesiach Johnnie Walker a menej než tretina zreje a dáva sa do fliaš ako jednodruhová.

Po obrovskom dopyte škótskej whisky Cardhu a následných ťažkostiach pri uspokojovaní tohto dopytu Diageo miešal slad Cardhu so sladom z iných liehovarov a túto whisky pomenoval Cardhu Pure Malt, čo vyvolalo horúce debaty o definíciách pre pojmy „jednodruhová“ a „zmes“ a čo sa malo považovať za „čistú jednodruhovú“ whisky. Dnes existuje len jeden nezávislý produkt od Signatory, hoci existuje široká škála jednodruhových  whisky, ako aj čistá jednodruhová Cardhu Pure Malt, ktorá, ako sa tvrdí, obsahuje whisky z Glendullan.

  • CARDHU GOLD RESERVE GAME OF THRONES COLLECTION HOUSE TARGARYEN + GB Rod Targaryen, jeden z najviac odhodlaných rodov, prekonal veľa utrpenia často len s pomocou drakov chrliacich oheň. Len sila vôle a nesmierne odhodlanie umožnilo Daenerys Targaryen prejsť si peklom a postaviť sa na čelo najväčšej armády, akú kedy svet poznal. Pod erbom rodu Targaryen...

    64,99€
    Vypredané Vypredané
  • Cardhu whiskyVÔŇA Ľahká a príjemná vôňa so stopami zrelých ringlôt, s nádychom vanilky a dymu.CHUŤ V SKRATKE Ľahká až stredná chuť s dôrazom na sladovú sladkosť a vanilku. Táto 12 ročná whisky tvorí základ pre miešanú whisky Johny Walker.

    33,00€
    Skladom Skladom
Zobrazených je 1 - 2 z 2 položiek