Facebook Instagram
info@bevmarket.sk info linka: 0905 44 77 44

Pite s rozumom!

Máte 18 a viac rokov?

Zoznam produktov výrobcu / značky: - Dalwhinnie Distillery

Dalwhinnie je tretím najvyššie položeným liehovarom v Škótsku s meteorologickou stanicou, ktorá má za úlohu sledovať najnižšiu zaznamenanú teplotu v Británii. Liehovar si zachováva schopnosť byť úplne samostatný v prípade snehovej kalamity, pričom na mieste je umiestnený celý hostel, v ktorom je ubytovaný personál.

Izolovaná poloha je kľúčovou súčasťou jeho histórie. "Dalwhinnie" znamená "miesto stretnutia" v gaelčine.Spoločnosť Strathspey Distillery založila liehovar v roku 1897 a pôvodne fungovala pod názvom "Strathspey". Menej ako o rok neskôr však firma vstúpila do likvidácie a názov liehovaru sa primerane zmenil, keď prešiel do vlastníctva spoločnosti Dalwhinnie Distillery Company.

Výroba pokračuje spolu s architektom Charlesom Doigom, ktorý je zodpovedný za slávnu pagodovitú strechu, čo prispielo k rozšíreniu liehovaru. V priebehu prvej polovice dvadsiateho storočia ho krátko vlastnila americká spoločnosť Cook & Bernheimer, čo z neho robilo vôbec prvý liehovar v Škótsku so zahraničným vlastníkom. V roku 1934 požiar zničil väčšinu liehovaru a výroba sa zastavila na štyri roky, kým bola lokalita prestavaná. Po dokončení rekonštrukcie v roku 1938 musel liehovar zostať uzavretý až do roku 1940 kvôli obmedzeniam jačmeňa v čase vojny. Od roku 1940 produkuje liehovar takmer neprerušovane, s výnimkou krátkeho obdobia v roku 1986, kedy sa podrobil kompletnej rekonštrukcii.

Dnes je spoločnosť Dalwhinnie vo vlastníctve spoločnosti Diageo a je súčasťou radu Classic Malts. Jej 15-ročná  whisky získala zlatú medailu Monde Selection.

  • Dalwhinnie 15YO Táto 15-ročná whiskey pochádza z najvyššie položenej pálenice v Škótsku. Chuť je jednoduchá, ale bezchybná, čistá, ostrá. FARBA Nádherne žiarivo zlatá. VÔŇA Je ľahká a aromatická. Karamelka, ovocný šalát, sviežosť nektarinky a puding. Cítiť tam tiež kvet jablka, hrušku, zimolez a troška dymu.CHUŤ v SKRATKE Chuť je bohatá s tónmi manuka...

    35,90€
    Skladom Skladom
  • Dalwhinnie Winters Gold Whisky inšpirovaná chladným podnebím v odľahlej časti Škótska. Vyrábaná je výhradne z destilátu, ktorý bol získaný medzi októbrom a marcom. VÔŇA Dubové korenie, šupa hrušky, zlatý sirup a slad. Lepkavá karamelka. Ak priamo z mrazničky - vôňa je ovocnejšia, viac zeleného jablka, jablková omáčka, karamelové jablko, sultánka, dokonca...

    39,90€
    Skladom Skladom
Zobrazených je 1 - 2 z 2 položiek