Facebook Instagram
info@bevmarket.sk info linka: 0905 44 77 44

Pite s rozumom!

Máte 18 a viac rokov?

Zoznam produktov výrobcu / značky: - Caol Ila Distillery

Názov Caol Ila sa vzťahuje priamo na jeho polohu, priamo na brehu Sound of Islay, ktorá je vzdialená menej ako kilometer severne od prístavu Askaig. Caol Ila Distillery bola založená v roku 1846 Hectorom Hendersonom. Po recesii prevzal destilérku v roku 1854 Norman Buchanan, majiteľ Isle of Jura Distillery.

V roku 1863 podnik získala spoločnosť Bulloch Lade & Co z Glasgow, obchodníci s akciami. V 80. rokoch minulého storočia sa každý rok produkovalo viac ako 147 000 galónov whisky. V roku 1920 vstúpil Bulloch Lade do dobrovoľnej likvidácie a konzorcium podnikateľov založilo spoločnosť Caol Ila Distillery Company Ltd. V roku 1927 nadobudla spoločnosť Distillers Company Limited majoritný podiel v spoločnosti Caol Ila a v roku 1930 získala spoločnosť Scottish Malt Distillers Ltd vlastníctvo všetkých akcií. Spoločnosť sa nakoniec stala súčasťou spoločnosti Diageo.

Destilérka bola uzavretá počas druhej svetovej vojny v rokoch 1941 - 1945 z dôvodu vojnových obmedzení dodávok jačmeňa liehovarníkom. Od tej doby výroba pokračovala až do roku 1972, kedy bol liehovar zdemolovaný a na ktorého ruinách bol postavený väčší liehovar v rovnakom pôvodnom architektonickom dizajne Caol Ila. Dnes je Caol Ila liehovar s najväčšou produkciou na ostrove, čo vyprodukuje Kilchoman za rok vyprodukuje Caol Ila za jeden týždeň, kvôli čomu ho prezývajú aj továreň na whisky.

  • 12 ročná whiskey od Caol Ila bola vytvorená v roku 2002 a prináša ľahkú sviežosť s výrazným Caol Ila zadymením. Aróma je šteklivo bylinková s tónmi mäty priepornej, vlhkej trávy a citrónovej kôry. Dobré telo, olejnaté s elegantným zadymením. Záver je príjemne dlhý, korenistý a hrejivý. Vyberaná whiskey na vyberané chvíle.

    39,50€
    Vypredané Vypredané
Zobrazených je 1 - 1 z 1 položky