Facebook Instagram
info@bevmarket.sk info linka: 0905 44 77 44

Pite s rozumom!

Máte 18 a viac rokov?

Zoznam produktov výrobcu / značky: - Bruichladdich

Bruichladdich, ktorí sa označujú ako "progresívni liehovarníci", sú hrdí na to, že sú nekonformní a robia veci trochu inak. Tento moderný prístup je proti ich tradičným a miestnym hodnotám - dozrievanie a plnenie všetkého na ostrove, pričom sa používa len škótsky jačmeň a zariadenia viktoriánskej éry ako posledný pásom poháňaný mlyn a otvorený tank na Islay v Škótsku.

William Harvey vlastnil liehovar až do svojej smrti v 30. rokoch 20. storočia. Ducha liehovaru sa držali v nasledujúcich 60 rokoch rôzni majitelia, vrátane 50-ročných whisky brokerov Ross, Coulter a AB Grantom v 60. rokoch. Obdobie stability nasledovalo s liehovarmi Invergordon (neskôr zakúpené firmou Whyte & Mackay), ktoré kúpili liehovar ku koncu 60. rokov a niekoľko období s výnimkou výroby až do predaja liehovaru Murrayovi McDavidovi v roku 2000.

Noví majitelia, vedení obchodníkom s vínom Markom Reynierom spolu Jimom McEwanom (bývalým zamestnancom spoločnosti Bowmore), premenili vyhliadky liehovaru do jedinečných a inovatívnych fliaš spolu so štýlom balenia, z ktorých mnohé získali celosvetové uznanie. Po tom, čo boli viac ako desať rokov nezávislí, sa dostavil úspech v podobe záujmu Rémy Cointreau, ktorý kúpil spoločnosť v roku 2012 za 58 miliónov libier, ale trval na tom, že sa bude správať rovnako ako predchádzajúci majitelia.

Bruichladdich je výnimočná whisky, zriedkavá medzi ostatnými na ostrove, pričom iba Bunnahabhain sa približuje jej kvalite. Jej whisky (Port Charlotte a Octomore) sa uchovávajú ako samostatné značky. Whisky dozrieva v sudoch po Cognac, Jurancon a Pinot Gris, čo jej dodáva elegantné kvetinové a ovocné tóny.

 • Bruichladdich Bere Barley 2009 Single malt whisky z ostrova Islay. VÔŇA a CHUŤ v SKRATKE Kvetinová aróma, v ústach medová textúra s tónmi vanilky, hnedého cukru a citrusov.Jedná sa o tretie vydanie Bruichladdich Bere. Na výrobu sa používa prastarý druh jačmeňa podobný obiliu. Elegantná a nezabudnuteľná klasika od Bruichladdich.

  59,90€
  Vypredané Vypredané
 • Bruichladdich Octomore Edition: 07.1 Škótska whisky z regiónu Islay, ktorá je vyrobená zo škótskeho jačmeňa. Ide o single malt whisky, ktoré zreje v sudoch z Amerického duba. Ak ste milovníkmi silne dymovej chuti, prídete si na svoje - Octomore Edition 07.1 / 208 ppm má povesť tej najdymovejšej whisky sveta. FARBA Letné slnko doliehajúce na pláže...

  149,90€
  Vypredané Vypredané
 • Bruichladdich The Organic Scottish Barley + GB 100% organický škótsky jačmeň, pomalá destilácia a exkluzívny americký dub stoja za najkrémovejšou whisky, ktorú sme kedy ochutnali. VÔŇA Vôňa je ovládaná ľahkým náznakom mandlí zmiešaných s kandizovanými citrónmi. Karamelová sladkosť pochádza z amerických dubových sudov, v ktorých whisky zreje. CHUŤ v...

  59,90€
  Vypredané Vypredané
 • Pri jeho výrobe bolo použitých 9 klasických výťažkov rastlín. Tie dopĺňa 22 lokálnych bylín a kvetín, ručne zbieraných botanikmi na kopcoch, brehoch a močariskách ostrovov Hebridy.Zavrite oči a každým jedným dúškom sa preneste na Hebridy. VÔŇA Veľké tóny citrusov, jemného mentolu a kvetov. CHUŤ v SKRATKE Veľmi výrazný, komplexný kvetinový gin s...

  35,90€
  Skladom Skladom
Zobrazených je 1 - 4 z 4 položiek